Aktuality ze života

Rok 2023 byl pro nás rokem relaxačním, štěňátka fundláčků se nám odchovat nepodařilo, tak jsme dělali co nás baví. Trénovali jsme pro nás nový sport hoopers. Axičku a Saamíka to moc baví. Stihli jsme i moře, letos Polsko. Největší radost jsme udělali Sisi a vnoučata vyrovnali skóre 2:2 Vojtik & Viky & Vašík & Tami. Co víc si přát …
Podzimní cvičení v hale

V říjnu složil Saamík zkoušku ZZO, Axička si vyzkoušela nový směr NOSEWORK a Sisinka užívá domácí pohodičku.


1. - 6. 7. 2022 Jedovnice - vodní práce

Tentokrát to nebylo jen o výcviku se psy. Užili jsme si to i při "výcviku psovodů". Za náš tým byla v akci Sisi. Až na ty schody se pobyt v Kempu Tyršova osada velmi vydařil.


9. 6. - 12. 6. 2022  Víkend s vnoučaty Vojta a Viktorie


3. 6. - 5. 6 2022  Krucemburk - holčičí voda na rybníku Moře 


29. 4. - 1. 5. 2022 Čarodějnické Meziříčko, aneb první trénink na vodě


15. dubna 2022 Axička absolvovala canisterapeutické zkoušky a tím získala osvědčení platné tři roky. Jsme na ní moc pyšní.


6. 2. 2022 Axa splnila podmínky pro udělení titulu "ČESKÝ ŠAMPION"9. - 11. 7. 2021 Vodní výcvik Jedovnice
teplo, voda, kamarádi, schody a spousta psů. To byl vodní výcvik v Jedovnici. Všichni cvičili ve vodě, ale i na souši. Díky Janě a Standovi se skoro všichni účastnili i odpoledního kurzu první pomoci. Pro tento účel jsme nenechali nikoho utonout, ale měli jsme k dispozici profesionální figurínu a kompletní záchranářské vybavení. Večer se jako vždy čile debatovalo a došlo i na dobré jídlo a trocha toho pití.


5. - 8. 7. 2021 Dovolená Kopejtkův Mlýn
Kopejtkův Mlýn je malý ráj v České republice kousek od města Telč. Oáza klidu a pohody s nádherným ubytováním a úžasnou kuchyní. Naše kamarádka Iva, jinak majitelka psa Ghandího z naší chovatelské stanice, se o nás starala jako o vlastní. Osádka ve složení Eliška, Oťa, Jana, Rosťa, Vašík, druhá Jana, Vojta a Vojtášek byla doplněna naší smečkou Sisi, Axa, Saam a Chuck. Všichni si tuto dovolenou užili. Kdo se vydá na krátkou či dlouhou návštěvu tohoto místa, určitě neprohloupí. Stačí do vyhledávače zadat "Kopejtkův ,Mlýn".


26. 6. 2021 Klubová výstava Kravaře.
Další pohodová sobota na klubové výstavě v Kravařích. Pan rozhodčí Andrzej Kot z Polska posuzoval spravedlivě. Sisinka ve třídě "čestné" obdržela známku VÝBORNA II. Axa a Saam zůstali doma a Sisinka z toho byla asi trošku smutná. Příjemné počasí kdy sem tam mrak zastínil sluníčko bylo pro výstavu jako stvořené.
Tak jsme domů nespěchali a dali se ještě s Laďkou a Jirkou závěrečnou kávičku. 


18. - 20. 6. 2021 Vodní výcvik Meziříčko.
Krásný víkend zalitý sluncem a pohodou. Výcviku se tentokrát účastnili nejen psi. I jejich psovodi dostali do trika od Jany a Standy. Inu "záchranařina" je velká dřina, ale i obrovská legrace.
O to víc potom chutná večeře.


4. 6. až 6. 6. 2021 Krucemburk. Voda, slunce, přátelé.
Za náš tým tentokrát pracovala Sisi (6.5 let), ve vodě i na suchu skvělá práce i když trochu v pomalejším tempu. Všechny úkoly byly splněny, co víc si přát. Pokusy o aport a plavání zvládl i Saamík. Na plavání musíme ještě hodně zapracovat. 


29. 5. 2021 Klubová výstava NF Kravaře. Axa, třída vítězů V4 a Sisi třída čestná V2.


25. 4. 2021 Axa úspěšně složila zkoušku dle mezinárodního zkušebního řádu BH-VT 


V lednu jde slunce k létu a zima k mrazu. (česká pranostika) 

Zimní procházky jsou moc fajn, jen toho sněhu je málo. O to je potřeba více vody na očistu. Saam chodí i na delší procházky a moc se mu to líbí.


Lednice 10.10.2020

... skvělý nápad ... skvělá parta ... skvělé místo ...

Podzimní barvy a krásné počasí podpořily nezapomenutelné zážitky s tohoto setkání z krásně prožitého dne. Projížďka lodí, společné koupání našich chlupáčů a různá pózování se staly velkou atrakcí nejen pro nás, ale i pro kolemjdoucí. 
 ... co víc dodat, snad jen velké díky všem ...

Další fotky jsou ve fotogalerii


Pastviny 18. - 20. 9. 2020 "Test týmů"
vodní záchranářské práce závěr sezóny

Závěr vodní sezóny byla pro nás výzva. Instruktoři pro nás připravili závod neboli "test týmů" kde byly dva cviky na pevnině a tři cviky ve vodě. Nastoupilo 19 týmů a všichni byli fakt dobří.

Sisi pracovala s velkou chutí a přesností, vybojovala si skvělé 2. místo 198 bodů z 200.

Axa se také moc snažila a za svých 184 bodů z 200 možných se opravdu stydět nemusí.

Byly to pro nás skvělé dny u vody, všem, kteří to pro nás připravili, moc děkujeme a těšíme se na další sezónu ...


DOVOLENÁ 2020 1. - 8. 8. kemp Slunečnice

Letošní dovolenou jsme strávili po dlouhé době v Čechách,
prý po 10. letech tak krátká a navíc o prázdninách. Pojali jsme jí sportovně odpočinkovou, Oťa přibalil kolo a já s holkami neoprén ... Bylo fajn, nejen, že s námi byli přátelé ze svými fundláky, ale hlavně byl s námi celou dobu i náš vnouček Vašík.


Chorvatsko podruhé 

stejný termín, stejné místo, stejné lidstvo (bez babiček) jen Novákovic smečka (Bob, Grace, Aneska, Diza, Felinka) posílena o Denyho s Mary a naše holky ( Sisi a Axa) doprovázel Saam. No a suma sumárum 8 novofundlanďáků a dva trpaslíci pudlíci.


Mini dovča "Polsko"
14. - 17. srpna 2019. Na pár dní jsme zavítali do Polska ... super parta, super prostředí
a počasí také vyšlo ...


Od 24. května se naše smečka rozrostla o kamaráda Saama


Vašík 

..........a pro nás druhý významný den. 17. 4. 2019 se nám narodil druhý vnouček

Vojtěch Junior

..........a pro nás významný den. 28. 12. 2018 se nám narodil  první vnouček


Výměna vozového parku


Dovolená Chorvatsko 2018

31.8. - 14.8.2018. Na letošní dovolenou jsme se moc těšili, brali jsme sebou naše chlupatice Sisi a Axu a k nim ještě přibalili naše maminy. Na ostrov Pašman jsme vyrazili s přáteli Irenkou, Jirkou, s pudlíkem Billim a novofundlanďany Bobem, Greis, Aneskou, Felinkou a Dizzy. Nepopsatelné zážitky a pohodu nelze ani vyjádřit . Dovolená ve stylu Robinzona začala trošku rozpačitě ale teplá, čistá a klidná voda vše brzy vynahradila. Dovolenou jsme si užívali každý po svém. Babičky sbíraly mušle a kamínky, holky trénovaly vodní záchranu a chlapi kouřili doutníky. Došlo však i na krásy podvodního světa. Je hodně pravděpodobné, že se do těchto míst ještě podíváme.

Na světě jsou i lidé, kteří nemají dobré úmysly. Na vlastní kůži jsme toto poznali a přišli 

v jednom okamžiku o pronajatý webový prostor. Můžeme Vás tedy přivítat
na úplně nových stránkách. 

Věříme, že se Vám budou líbit a najdete veškeré potřebné informace o chovatelské stanici E.S.O. Czech Dog.